Haber

Binali Yıldırım: Selahattin Demirtaş’ı serbest bırakmak suça ortak olmaktır

ensonhaber.com

Seçime kısa bir süre kala Ensonhaber Gündem Özel programının konuğu AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Binali Yıldırım oldu.

Youtube kanalına canlı bağlanan Yıldırım, İlker Koç ve Sevda Türküsev’in sorularını yanıtladı.

“Kimse sevimli olmaya çalışmamalı”

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun HDP’ye yönelik önde gelen sözlerinden Selahattin Demirtaş’ın serbest bırakılmasına tepki gösteren Yıldırım, şunları söyledi:

Herkes bilsin ki çocuklarımız 90’ları yaşamadı, 80’leri yaşamadı. Anarşi ve terör günlerini yaşamadı. Neyse ki AK Parti geldi, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan kararlı bir şekilde karşı çıktı. Ve bugün bunları gündemimizden çıkardık. Bugünleri tekrar geri getirmeye çalışan bir akıl var. Türkiye terörle mücadele etmez, gücünü teröre vermezse savunma sanayinde lider ülke konumuna gelecektir. Maalesef bu bazı gelişmiş ülkeleri rahatsız ediyor.

6-8 Ekim olaylarının maalesef bölgede büyük bir yıkıma yol açtığını gençler bilmelidir. Yasin Börü gibi masum gençlerimizi katlettiler. Bugün sevimli olanların, Selahattin Demirtaş’ı gelince kaldıracağım diyenlerin bu suça ortak olduğunu paylaşmak istiyorum. Doğal olarak Türkiye bir hukuk devletidir. Ancak 6-8 Ekim olaylarının doğrudan sorumlusu Selahattin Demirtaş’tır. Kimse iyi olmaya çalışmamalı. Türkiye bir hukuk devletidir, herkes yaptığının bedelini ödemek zorundadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu